Türkan Saylan

Başkanın Mesajı

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin Mesajı;

Merhaba;

29 Mart 2009 yerel seçimlerine Ataşehir Belediye Başkan adayı olarak katılmaya karar verdiğim andan itibaren, ilçemiz için düşündüğüm en önemli projelerden biri “ATASES”ti. Seçimden sonra ATASES projesinin en önemli ayaklarından biri olan Tıp Merkezi'ni, başta Sağlık İşleri Müdürlüğümüz olmak üzere ilgili tüm birimlerimizin çalışmalarıyla düşündüğümüz süreden daha önce tamamladık.

İlgili Bakanlık onaylarının alınması, Sosyal Güvenlik Kurumu ile yapılan protokolun ardından Tıp Merkezimiz 1 Ağustos 2010 tarihinden itibaren tüm vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladı.

Bu merkezi kurmamızdaki amaç; 17 Mahalleden oluşan, yaklaşık 380 bin kişinin yaşadığı, alt yapı sorunları, imar sorunu, işsizlik sorunu büyük boyutlarda olan Ataşehir'de SGK’lı vatandaşların güvenilir ve  kaliteli sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak, sosyal güvencesi olmayanların ise çok uygun ücretlerle yararlanmasını sağlamaktır. Ataşehir Belediyesi olarak; gezici sağlık taramaları, sağlık seminerleri, engelli vatandaşlara evde sağlık hizmeti, hasta vatandaşlarımızın tedavi için hastanelere geliş-gidişlerinde onlara ambülans hizmeti gibi yine sağlığa yönelik çalışmalarımız da aralıksız olarak devam etmektedir.

Kurduğumuz bu tıp merkezi ile vatandaşlara kuyruklarda beklemeden, sağlık hizmeti sunabilmenin mutluluğunu yaşarken, bir başka mutluluğumuz da, Tıp Merkezimizin ismi oldu. Türk kadınının yüz akı, bilim insanı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı eski Başkanı Prof. Dr Türkan Saylan'ın ismini Belediye Meclisinin kararı ile tıp merkezimize vererek, gerek tıp alanında, gerekse eğitim alanında büyük özverilerle çalışan Prof.Dr.Türkan Saylan'ın da anısını yaşatmak istedik.

Türkan Saylan Tıp Merkezinin proje aşamasından bugüne gelişine kadarki tüm safhalarında, geceli gündüzlü çalışan tüm çalışma arkadaşlarıma hem şahsım hem de Ataşehir'de yaşayan bir vatandaş olarak teşekkür ediyorum. Daha güzel, sağlıklı çağdaş bir Ataşehir'de hep beraber yaşamak dileğiyle sevgilerimi sunuyorum.

Battal İLGEZDİ

Ataşehir Belediye Başkanı